(na zdjęciu galeon Golden Hind, wybrzeże Tamizy, Londyn)

Zajrzyj do kursu

Kurs Od A do Ż czyli Angielski dla Żeglarzy został napisany tak, by zawarte w nim ćwiczenia były jak najbliżej życia – żeby uczyły języka w sytuacjach, w których żeglarz/rka musi dogadać się po angielsku.

Dlatego właśnie moduły kursu układają się w logiczny ciąg wydarzeń: najpierw znajdujemy czarter i podejmujemy kontakt z mariną; potem przygotowujemy się do podróży i wreszcie ruszamy; dojeżdżamy na miejsce i załatwiamy formalności w biurze i przy odbiorze łódki. Następnie wypływamy, komunikujemy się z -nierzadko dziś – międzynarodową załogą, nawiązujemy łączność radiową, słuchamy prognoz pogody i radzimy sobie w różnych, czasem niełatwych sytuacjach.

Kurs od A do Ż to nie tylko materiały – bo te przygotować stosunkowo łatwo. Główny wysiłek poszedł w dobrą dydaktykę czyli:

- w takie przygotowanie zadań, żeby faktycznie uczyły: ćwiczenia układają się w sekwencje, bazują na sobie, są interaktywne;

- w plany nauki, które znajdziesz na początku każdego modułu: aby łatwiej było wziąć się do nauki, warto poczytać rady nauczyciela;

- w autentyczność materiałów: ponieważ chodzi o to, by być jak najbliżej prawdziwego życia;

- w różnorodność bodźców: w kursie, oprócz tekstu, są filmiki, gry, materiały audio i zdjęcia – bo wielotorowo zapamiętuje się skuteczniej;

- w recykling wiedzy i regularne powtórzenia: gdyż powtarzanie jest matką wiedzy;

- w incydentalną naukę gramatyki: bo najważniejsze jest, by skutecznie się komunikować, poprawność przychodzi z czasem.

Zapraszamy do wspólnej przygody. Pamiętaj, że jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Kurs przewidzieliśmy na 10 tygodni, 5-6 godzin pracy tygodniowo. Znajdziesz w nim szereg ćwiczeń językowych do samodzielnego wykonania. Kurs przeznaczony jest dla osób z co najmniej podstawową znajomością języka angielskiego. 

Cena szkolenia*: 95 zł (na życzenie istnieje możliwość konsultacji indywidualnych z lektorką: 75zł / 1h)

* aktywni w  mają zniżki - tyle procent ile uzyskasz powyżej 85% w naszych szkoleniach (max. 15% zniżki)

Cały dochód z kursu przeznaczony jest na realizację celów statutowych Fundacji wIEm, szczególnie na projekty dla żeglarzy nie(do)widzących.

Informacje i zapisy:

Anna Turula
tel.: 697 909 752
email: aturula@fundacjawiem.edu.pl