W menu Projekty/OpenSEACHERS, za darmo, sprawdź się i skorzystaj z naszego kursu: Od A do Ż czyli angielski dla żeglarzy
W Fundacji wIEm
zajmujemy się działaniami mającymi na celu rozwój szeroko rozumianych innowacji edukacyjnych. Promujemy i wspieramy:
- edukację opartą na dialogu uczestniczących w niej ludzi;
- nowoczesne kształcenie w szkole o cienkich ścianach, która mądrze używa nowych technologii;
- edukację włączającą, która pomaga pokonać bariery – pokoleniową, niepełnosprawności, braku umiejętności;
- dydaktykę integrującą treści, przekraczającą granice różnych dziedzin i tradycyjnych przedmiotów szkolnych;
- kształcenie połączone z wychowaniem do aktywnej postawy obywatelskiej, w tym do dobrego obywatelstwa cyfrowego.
Kilkunastominutowe, interaktywne wykłady, w których zapoznajesz się z nowa tematyką. W trakcie każdego wykładu sprawdzamy Twoją wiedzę, pamięć krótko- i długotrwałą. Podsumowaniem wykładu jest punktacja jaką zdobywasz przez cały nasz kurs. Zdobyte punkty powiązane są z odznakami jakie Ci przyznajemy.
W najlepszy możliwy sposób - samodzielnie pod okiem instruktora. Pierwsze ćwiczenie wykonujesz razem z prowadzącym, kolejne już sam przesyłając nam swoje prace. Instruktor sprawdza je i przesyła do poprawy, poprawioną pracę ocenia przyznając kolejne punkty...
Na koniec masz do wykonania kilka testów uczących i sprawdzających. Rozwiązując je otrzymujesz kolejne punkty, odznaki i "rośnie mnie słupek popularności mojej*".
* Król Julian
Systemowe rozwiązania w zakresie kształcenia instruktorów żeglarskich do pracy z osobami nie(do)widzącymi oraz szkoleń żeglarskich dla osób z dysfunkcją wzroku i adaptacji stanicy żeglarskiej dla potrzeb takich szkoleń. link
*Program w ramach edukacyjnego projektu Fundacji wIEm* SEACHERS
Warsztaty dla maturzystów z mądrego wykorzystania nowych technologii w przygotowaniu do egzaminów.
To oferta kursów żeglarskich w połączeniu ze szkoleniami z innych dziedzin: pracy metodą projektów; metodyki SCRUM; kursów językowych; nowoczesnego przywództwa i budowania grupy; skutecznego pozyskiwania grantów.
Celem projektu jest stworzenie nieformalnej propozycji edukacyjnej dla dzieci w wieku szkolnym. Ta propozycja – fajna szkoła - ma opierać się na zasadach uczenia się przez doświadczenie, w bezpośredniej interakcji z dorosłym, który jest w swojej dziedzinie ekspertem.
Wsparcie dla e-edukacji na Politechnice Krakowskiej w formie warsztatów przygotowujących do tworzenia kursów typu MOOC – online, o otwartym dostępie, przeznaczonych dla masowego odbiorcy.
Międzynarodowy staż naukowo-pedagogiczny dla nauczycieli ukraińskich szkół średnich ogólnokształcących: "Podstawowe zasady organizacji systemu kształcenia ogólnego i średniego w Europie: organizacja procesu edukacyjnego, nowe i innowacyjne technologie edukacyjne.”