W menu Projekty/OpenSEACHERS, za darmo, sprawdź się i skorzystaj z naszego kursu: Od A do Ż czyli angielski dla żeglarzy
SEACHERS
Nauczymy cię jak bezpiecznie i z przyjemnością żeglować po wodach śródlądowych, morzach i oceanach. Program ten dotyczy szeroko rozumianej edukacji żeglarskiej; edukacji oferowanej przez doświadczonych nau(t)czycieli, którzy wIE(m)dzą:
Kilkunastominutowe, interaktywne wykłady, w których zapoznajesz się z nowa tematyką. W trakcie każdego wykładu sprawdzamy Twoją wiedzę, pamięć krótko- i długotrwałą. Podsumowaniem wykładu jest punktacja jaką zdobywasz przez cały nasz kurs. Zdobyte punkty powiązane są z odznakami jakie Ci przyznajemy.
W najlepszy możliwy sposób - samodzielnie pod okiem instruktora. Pierwsze ćwiczenie wykonujesz razem z prowadzącym, kolejne już sam przesyłając nam swoje prace. Instruktor sprawdza je i ocenia przyznając kolejne punkty...
Na koniec masz do wykonania kilka testów uczących i sprawdzających. Rozwiązując je otrzymujesz kolejne punkty, odznaki i "rośnie mnie słupek popularności mojej*".
* Król Julian
Systemowe rozwiązania w zakresie kształcenia instruktorów żeglarskich do pracy z osobami nie(do)widzącymi oraz szkoleń żeglarskich dla osób z dysfunkcją wzroku i adaptacji stanicy żeglarskiej dla potrzeb takich szkoleń. link
*Program w ramach edukacyjnego projektu Fundacji wIEm* SEACHERS
To oferta kursów żeglarskich w połączeniu ze szkoleniami z innych dziedzin: pracy metodą projektów; metodyki SCRUM; kursów językowych; nowoczesnego przywództwa i budowania grupy; skutecznego pozyskiwania grantów.
Żeglarz, podróżnik. Rekordzista Świata w żegludze najdalej na południe; uczestnik pierwszej zimowej wyprawy wokół przylądka Horn. Rekordzista Polski w rejsie Odra dla Zuchwałych; ponad 20 000 mil na wodach antarktycznych. Skiper w rejsach Nasza Droga Odra (2016) i Odra dla Zuchwałych (2017). Pomysłodawca i lider projektu Zobaczyć Horn (2018), którego celem było pierwsze opłynięcie przylądka Horn przez niewidomych z Polski za sterem jachtu morskiego.
Skiper, żeglarz, edukator, Instruktor Żeglarstwa i Instruktor Sportów Motorowodnych, nauczyciel w rejsach Niebieskiej Szkoły, instruktor harcerski, lider projektu innowacji społecznych "AHOJ!". Od 1992 roku wyszkolił rzesze adeptów żeglarstwa i motorowodniactwa. Autor materiałów e-learningowych dla kursów żeglarskich; propagator innowacyjnych metod szkolenia żeglarzy.
Po Wielkich Jeziorach Mazurskich żegluje od 1985 roku, pod koniec XX wieku wypłynął na morze. Ma przepływanych wiele setek mil morskich. Szkolił niewidomych żeglarzy, przygotowując dwójkę z nich do rejsu wokół Przylądka Horn – żeglarskiego Mount Everestu. Justyna i Darek jako pierwsi niewidomi polscy żeglarze opłynęli Przylądek Horn w maju 2018 roku.
Patenty:
Profesor i kierownik Katedry Cyfrowej Edukacji Językowej w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Nauczyciel akademicki z ponad 20-letnim stażem, pasjonatka i propagatorka innowacyjnych rozwiązań w dydaktyce, również z wykorzystaniem nowych technologii. Autorka kilkudziesięciu kursów zdalnych i hybrydowych; współautorka programów studiów Anglistyka Online (Wyższa Szkoła Lingwistyczna, Częstochowa) i Cyfrowy Nauczyciel Języka Angielskiego (Uniwersytet Pedagogiczny, Kraków). Koordynatorka szkoleń dla nauczycieli przedmiotów zawodowych w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna. W latach 2017-2018 trenerka w zakresie innowacyjnej dydaktyki akademickiej w na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i w Akademii Górniczo-Hutniczej. Od 2013r. organizuje PL-CALL – polską konferencję na temat dydaktyki językowej wspomaganej komputerowo, której jest pomysłodawczynią.